Jaka jest posadzka ergonomiczna?
Ergonomia w najprostrzej formie jest sztuką w inżynierii. Dla projektantów, osób podejmujących decyzję, ergonomia jest równoważna z wygodą. Sprężysta posadzka, taka, która się ugina pod stopami, jest o wiele wygodniejsza od posadzki twardej, jak na przykład wypolerowany beton czy płytki ceramiczne. Bezspoinowa posadzka będzie spełniała oczekiwania projektantów, a jednocześnie będzie mniej twardą opcją.
Zalety ergonomicznych systemów posadzkowych
Osoby, które stoją cały dzień potwierdzą, jak dużą wartość ma ergonomia posadzki. Cele instalacji posadzki ergonomicznej to - wygoda, zdrowie fizyczne i wydajność. Pracownicy nie są w stanie wykonywać optymalnie swoich obowiązków jeśli walczą z bólem lub brakiem komfortu. Dlatego dobre warunki ergonomiczne są tak wysoko cenione przez większość pracodawców.
Zalety posadzki:
- Zapewnia wygodne i pożądane środowisko w pracy i w czasie odwiedzin.
- Utrzymanie lub zwiekszenie wydajności pracowników poprzez zapewnienie komfortowych warunków oraz zredukowanie dolegliwości i zmęczenia związanego ze staniem.
- Redukcja hałasu przy sprężystych systemach posadzkowych.
- Oszczędności finansowe na kosztach wypłaty odszkodowań i kosztach nieobecności pracowników, a także ich rotacji.
- Pozytywny wpływ na morale pracowników i uzyskanie pozytywnego wrażenia u osób odwiedzających.
Rekomendowane zastosowanie
Pracownicy służby zdrowia, nauczyciele, pracownicy handlu i przemysłu stoją większość, o ile nie cały dzień pracy. Dlatego warunki ergonomiczne są tak istotne w tych branżach.
Rekomendowane zastosowanie:
Rekomendowane produkty
Niezależnie od tego, czy wybierzesz posadzkę sprężystą czy uretanową, nasz zespół kierowników regionalnych, architektów i doradców technicznych pomoże w wyborze najlepszego produktu dla Twojego środowiska, który będzie prezentował się na miarę Twoich oczekiwań.
Rekomendowane produkty:
- Stonres - ochrona zdrowia, edukacja, przestrzenie publiczne, laboratoria, przestrzenie handlowe
- Stondeck - zewnętrzne przestrzenie w hotelach